UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. CIALA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO – 3.06.21 R.

’ZRÓBCIE MU MIEJSCE, PAN IDZIE Z NIEBA, POD PRZYMIOTAMI UKRYTY CHLEBA, ZAGRODY NASZE WIDZIEĆ PRZYCHODZI I JAK SIĘ JEGO DZIECIOM POWODZI” (pieśń Eucharystyczna).

Boże Ciało. Wychodzimy dziś z kościołów. Wychodzimy nie sami, ale z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Idziemy do czterech ołtarzy, które symbolizują  cztery strony świata. Idziemy z Chrystusem. To forma upublicznienia naszej  wiary.  Czynimy to poprzez fizyczną obecność w procesji,  poprzez przyklęknięcia, poprzez śpiew w czasie procesji.  Nasza wiara  winna mieć też wymiar publiczny gdy poprzez udział dajemy świadectwo wiary. O tym mówił Jezus, kiedy wyraźnie mówił o potrzebie przyznawania się do Niego przed ludźmi.

To  właśnie dziś w Boże Ciało  gromadzimy się w kościele i poza kościołem, na ulicach naszych miast i wsi, aby swoją wiarę wyznać publicznie. Na skrzydłach miłości i wiary przenosimy się do Wieczernika i wspominamy tę chwilę, w której  Chrystus wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc; bierzcie i jedzcie,  to jest Ciało Moje (Mk 14, 22).

Wielka to chwila. Wspominamy ją w Boże Ciało.  Eucharystia to największy skarb Kościoła.

św. Jan Paweł II  pisał; „Pięknie jest zatrzymać się z Nim i jak umiłowany uczeń oprzeć głowę na Jego  piersi (J 13, 25), poczuć dotknięcie  nieskończoną miłością Jego  Serca. Jeżeli chrześcijaństwo ma się wyróżniać w  naszych  czasach przede wszystkim sztuką  modlitwy, jak nie odczuwać odnowionej  potrzeby dłuższego zatrzymania się przed  Chrystusem obecnym  w Najświętszym  Sakramencie,  na duchowej rozmowie, na  cichej adoracji w postawie pełnej miłości ?  Ileż to razy, moi drodzy Bracia i Siostry,  przeżywałem te doświadczenia i  otrzymywałem  dzięki  niemu siłę, pociechę i wsparcie ! (Encyklika „ECCLESIA DE EUCHARISTIA”).

Znajdźmy czas , aby w Boże Ciało, przyjść do Niego, zatrzymać się przy Nim, spotkać się z Nim, adorować Go. On czeka na nas. Tak bardzo nam bliski, ze dla nas stał się Chlebem….

Z darem modlitwy za naszą Ojczyznę, aby wszystkie jej dzieci ukochały Chrystusa eucharystycznego i dążyły do pokoju i międzyludzkiej miłości;

bp Andrzej

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*