A D W E N T

„DUCH,  KTÓRY  UMACNIA  MIŁOŚĆ”

Rozpoczynamy dziś nowy  rok kościelny. Tak jak w roku kalendarzowym  mamy różne pory roku, tak w roku kościelnym przezywamy poszczególne okresy liturgiczne. ADWENT  to pierwszy okres roku kościelnego. ADWENT, to czas czekania na przyjście Zbawiciela. Nie tylko na przeżywanie rocznicy Jego narodzenia w choinkowo-opłatkowej scenerii, ale przede wszystkim na spotkanie z Nim „w dniu ostatnim”, do którego powinniśmy dorastać umacniani Ewangelią. 
 
Jezus mówi w tę pierwszą niedziele Adwentu – „CZUWAJCIE, BO NIE WIECIE, KIEDY PAN DOMU PRZYJDZIE” (Mk  13, 35).  Mamy więc -jak owi słudzy ewangeliczni – czuwać, aby przyszedłszy, nie zastał nas śpiących. Śpiących, tzn. tak zajętych swoimi małymi sprawami, że praktycznie niezdolnych do problemów najważniejszych, decydujących o ostatecznym losie człowieka – zbawieniu albo potępieniu. 
 
Czekanie i czuwanie to przewodnie idee Adwentu. Niech nie będą one dla nas tylko wzniosłymi ogólnikami. Niech będą czasem modlitewnego czuwania, czasem wyglądania Boga, tęsknoty za Nim, a może także Jego szukaniem. To piękny, grudniowy czas, dany nam przez Boga.Czas aby także naprawić to, co w życiu zepsuliśmy, czy zaniedbaliśmy. 
 
Jak zatem będzie wyglądało nasze adwentowe czuwanie ? Co chcemy zmienić ? Jakie zrobimy sobie postanowienia ? Jaki wreszcie dar przygotujemy Chrystusowi na dzień Jego narodzenia ?
 
Z darem modlitwy za przeżywających ten święty czas, abyśmy zrozumieli sens tegorocznego Adwentu i dobrze przygotowali się na przyjście Pana,-
                                                                                                                      ks. Andrzej 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*