23. NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.09.21 r.

„Dobrze uczynił wszystko. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę” (Mk 7, 37).

Radosne, pełne nadziei i optymizmu są teksty liturgii słowa,  pierwszej niedzieli września. Sam Bóg przychodzi do nas, jakże często zagubionych, zniechęconych i przytłoczonych rozlicznymi problemami. Przychodzi do nas z konkretnym przesłaniem; „Odwagi !  Nie bójcie się !  Oto wasz Bóg  przychodzi, by was zbawić !” (Iz 35, 4).  A zatem wśród codziennych trosk, pytań i wątpliwości, nie jesteśmy sami. Obok nas jest Jezus Chrystus.

Jezus Chrystus z dzisiejszej Ewangelii przedstawia się nam jako lekarz, który jest w stanie leczyć głuchotę nie tylko naszych uszu, ale i naszych serc.  Jezus może uzdrowić nas z egoizmu, otworzyć nasze serca.  On może uzdolnić nas do słuchania innych i mówienia językiem miłości. To On może sprawić, ze zaczniemy uczestniczyć na nowo w pełni w naszym otoczeniu, jak głuchoniemy po uzdrowieniu.  Bo On jest najlepszym lekarzem  dla naszych zranionych serc.

Jezus współczuje głuchoniememu człowiekowi. To jemu przywraca mowę i słuch. Stąd wielka radość uzdrowionego. To nas przekonuje, jak wielkim darem jest mowa i słuch.  Przychodzimy na Mszę św. Nie bądźmy na niej głusi, ani niemi. Wsłuchujmy się w  słowa  Chrystusa, które płyną do nas z kart Pisma świętego, ale równocześnie odpowiadajmy na nie naszą gorliwą modlitwą i całą naszą postawą. I dziękujmy Bogu, że słyszymy i że mówimy. I nie rańmy nikogo swoim językiem, ale niech nasza mowa będzie zawsze życzliwa i budująca.

Z darem modlitwy w intencji głodnych, bezrobotnych,  chorych i pogrążonych w rozpaczy;

bp Andrzej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*