ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – 26.12.21 r.

„A Jezus czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i ludzi” (Łk 2, 52).

Zwykle w drugi dzień Świat Bożego Narodzenia obchodzimy  Uroczystość św. Szczepana. W bieżącym roku obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY  z Nazaretu. Staja dziś przed nami trzy najdroższe osoby: JEZUS, MARYJA i JÓZEF.  Stają przed nami jako wzór  i przykład miłości rodziców do dziecka.

Niedziela Świętej Rodziny jest świętem każdej rodziny. Ustanowił je w 1922 roku papież Benedykt XV, aby podkreślić, że rodzina to miejsce naszego uświęcenia.  Zadaniem tego święta jest podkreślenie tego, że małżeńska relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną to przestrzeń życia, mająca moc sakramentu, czyli znaku działającego Boga.

Dzisiejszy dzień jest dniem modlitwy za wszystkie rodziny; za te, z których wyszliśmy, oraz za te, które tworzymy lub wspieramy. Każda z nich, podobnie jak Rodzina z Nazaretu, jest pomysłem i darem Boga Ojca. Każda pochodzi od Boga i jej misją jest, aby do Niego prowadziła. Do każdej rodziny chce się dać zaprosić – jako jej członek – Syn Boży.

W drugi dzień Świat Bożego Narodzenia podziękujmy Najświętszej Rodzinie ,że dostarcza nam tematu do refleksji, ale i za to, że pozostawiła  nam po sobie wspaniały wzór godnej naśladowania chrześcijańskiej rodziny.  Prośmy także Matkę Najświętszą, św. Józefa i Dziecię Jezus, by otaczali zawsze nasze rodziny nieustanną opieką i wypraszali nam u Ojca niebieskiego wzorowe matki i wzorowych ojców, którzy dobrze zrozumią  sens swojego rodzicielskiego powołania.

Z darem modlitwy przy Żłóbku za wszystkie rodziny w naszej Ojczyźnie;

bp Andrzej

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*