1 STYCZNIA – ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – 2022 ROK

„Maryja zaś zachowywała wszystkie te wydarzenia i rozważała je w swoim sercu” (Łk 2, 19).

W pierwszy dzień Nowego 2022 Roku, kiedy cała ludzkość wybiera się w daleką i nieznaną drogę, Kościół oddaje nas wszystkich w opiekę Matki Bożej, Świętej Bożej Rodzicielki. Jakby chciał nas pouczyć, że najlepiej podróżuje się z matką.

Dziś klękając przed Bożym Dziecięciem leżącym w Żłóbku, czynimy ukłon w stronę Jego Matki. Bo bez Jej wiary i zawierzenia, bez Jej „fiat” w chwili Zwiastowania, czyli bez jej zgody na Boże plany, nie dokonałoby się Boże Narodzenie. Dzisiaj Jej dziękujemy za to otwarcie serca dla Boga, a tym samym otwarcie drzwi dla świata, aby w historię ludzkości mógł nareszcie wkroczyć Bóg.  Ona z nami na zawsze. Jest naszą matką. Opiekuje się nami i możemy Ja zawsze nazywać Matką całej historii Zbawienia.  Ona razem z Jezusem zbawia.  Zbawia i wybawia.  Zbawia od śmierci wiecznej i wybawia od wszelkich niebezpieczeństw.  Jesteśmy Jej podwójnie bliscy; jako Jej dzieci zrodzone pod krzyżem i jako bracia Jej Syna Jezusa  Chrystusa.  Ona nie opuszcza nas z pola widzenia. Jest z nami obecna, tak jak kiedyś za ziemskiego życia była obecna ze swoim Synem.

Jezusowi Chrystusowi i Jego Matce , Świętej Bożej Rodzicielce zawierzamy ten nowy czas Roku 2022, który dziś rozpoczynamy.  Każdy kolejny dzień chciejmy przezywać dla większej chwały Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Wszelkie swe plany i zamierzenia przedstawiajmy Świętej Bożej Rodzicielce. Wszystkie swe decyzje przeglądajmy w świetle Ewangelii. W Nowym Roku pamiętajmy o słowach św. Piotra; „Nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego  innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni”.  (Dz 4, 12). Imię mego  życia, mego szczęścia i mego zbawienia to  JEZUS  ! Naśladujmy Maryję, ŚWIĘTĄ BOŻĄ RODZICIELKĘ, która nie tyle się dziwiła temu, co się wydarzyło w betlejemską noc, ale z pokorą rozważała przyjście na świat ZBAWICIELA.

Z darem modlitwy za tych wszystkich, którzy w smutku i chorobie, w cierpieniu i osamotnieniu rozpoczęli ten Nowy 2022 Rok….

bp Andrzej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*