2. NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 02.01.22 r.

’A  SŁOWO  STAŁO  SIĘ  CIAŁEM  I  ZAMIESZKAŁO   MIĘDZY  NAMI”. (J 1, 14).

Trwamy ciągle w klimacie Bożego Narodzenia. Ciągle patrzymy na Boskie  Dziecię Jezus, Jego Matkę i  św. Józefa. Jakże chcielibyśmy, by każdemu z nas udzielił się duch św. Rodziny. Stąd czytania, które słyszymy podczas uczestniczenia w Eucharystii, przypominają nam prawdę, którą  słyszeliśmy podczas Bożego Narodzenia. Odwieczne Słowo Boże stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

Dzisiejsza  Ewangelia jest trudną dla ucha i zrozumienia. Pisana jest trudnym, filozoficznym językiem.  Aby ją zrozumieć, trzeba przenieść się myślą do Nazaretu i dobrze przyglądnąć się scenie Zwiastowania.  Trzeba dobrze się wsłuchać w odpowiedź Maryi i propozycję Archanioła Gabriela. Ta odpowiedź była prosta i jednoznaczna: „Oto ja służebnica Pana, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1, 38). I stało się ! Stało się to,co słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii. „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało  miedzy nami”. Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg,   stał się człowiekiem.

Pan Bóg ze swej strony zrobił wszystko. Teraz czeka na odpowiedź człowieka.  Na Twoją odpowiedź – że uwierzysz i przyjmiesz Go do swojego serca.  Jeśli Go przyjmiemy, daje nam moc, byśmy stawali się dziećmi Bożymi. Tylko od nas zależy, czy to kolejne przeżywane Boże Narodzenie będzie krokiem ku Bożemu Sercu, krokiem ku dziecięctwu Bożemu we mnie i w Tobie. To od nas zależy, czy to pragnienie Boga stanie się coraz większym pragnieniem, a zarazem realizacją tak pięknego planu Boga względem człowieka.

Podążajmy z radością w tym Nowym 2022 Roku do Źródła, którym jest Serce Boga !

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*