OBJAWIENIE PAŃSKIE – TRZECH KRÓLI – 06.01.22 R.

„Widzieliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy złożyć Mu pokłon” (Mt 2,2).

Na tę gwiazdę zareagowali tylko trzej Mędrcy. Ich reakcja była na łaskę bożą.  Była to odpowiedź ludzi, którzy za wszelką cenę szukali Boga. Szukali Go i znaleźli.  Przyszli do Jezusa po to, aby oddać My pokłon i uznać w Nim obiecanego Mesjasza.  Wyraźnie mówi nam o tym Ewangelia; „Widzieliśmy Jego gwiazdę i przybyliśmy złożyć Mu pokłon” . „Zobaczyli dziecię z Matką Jego Maryją, upadli na twarz i oddali Mu pokłon”. Rozpoczęła się adoracja małego Jezusa.  Była to też modlitwa.  Modlitwa uwielbienia.  Nie wiemy, co działo się w ich sercach. „Uradowali się radością wielką”.  Była to także modlitwa dziękczynienia.

Postawa trzech Mędrców uczy nas, że nie zawsze wiedza, nauka , mądrość, wystarczają człowiekowi.  Człowiek potrzebuje czegoś więcej. Ze wszystkich wartości najbardziej potrzebny jest człowiekowi  B  Ó  G  ! Trzem Mędrcom spotkanie się z Jezusem dało pełnię szczęścia.  Niczym były poniesione trudy. niebezpieczeństwa, knowania Heroda, nieuprzejmość kapłanów jerozolimskich. Wpatrzeni w Jezusa żyli pragnieniem, by On dojrzał i pobłogosławił na dalszą drogę życia.

Czy umiemy się tak modlić i tak adorować Jezusa, jak to uczynili  Trzej Królowie ? Czy z taką samą wiarą jak oni przychodzimy do Żłóbka Jezusa ?  Czy jesteśmy przekonani, ze to małe Dziecię, to prawdziwy Bóg ?  Czy z sobą prowadzimy do Jezusa dzieci, ludzi starszych,  smutnych, chorych ? Czy żyją w nas słowa kolędy; „Oddajcie Mu pokłon boski, On  osłodzi nasze troski”.

Dzisiejsza Uroczystość  Trzech Króli, mówi także nam, że Jezusa, Zbawiciela, Prawdę, znajdują ci, którzy są gotowi na pewien wysiłek, ryzyko, którzy są otwarci na nowość, na rady innych, może też na jakąś dłuższą podróż…  Niech ona będzie także wskazówką i pocieszeniem dla tych, którzy jeszcze szukają prawdy, zbawienia, Jezusa, którzy już  długo podróżują…

K  +  M   +  B

2021

=================================================================

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*