2. NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.01.22 r.

Uroczym miasteczkiem jest KANA GALILEJSKA.. Położona jest przy drodze wiodącej z Nazaretu  do jeziora Galilejskiego. Bogata jest w winnice i drzewa oliwkowe. Byłaby nieznana nikomu gdyby nie to wesele i gdyby nie Chrystus, który na nim był. Jan Ewangelista mówi że pewnego razu odbywały się tam gody weselne i była tam także zaproszona Matka Jezusa. Cud w Kanie Galilejskiej posiada wielkie teologiczne  i symboliczne znaczenie.  Obecność na tym weselu Jezusa, Jego uczniów, a także Matki Jezusa, to obraz i symbol Kościoła.  Podobnie będzie w Wieczerniku.

Kościół to miejsce, w którym Jezus działa swoje cuda.  W nim On wyraża i realizuje swoją miłość. Słudzy weselni bez szemrania wykonywali polecenia, z pozoru bezsensowne, jakiegoś nieznanego im młodego człowieka.  Drogę do cudu torowała interwencja Matki Bożej – zarówno u Jezusa, jak i potem u sług.   Także i my, gdy oczekujemy jakiegoś cudu przemiany w naszej codzienności, powinniśmy zwracać się do   Maryi, aby Ona utorowała nam drogę do Jezusa.  Maryja wskazuje nam na Jezusa i zachęca, byśmy Go słuchali.  Wszystko, co robi w Kościele i dla Kościoła ma służyć jednemu;  abyśmy lepiej wierzyli i oddawali chwałę  Bogu.

W trakcie każdej Mszy św. dokonuje się przemiana wina w Krew  Pańską. To na ołtarzu Chrystus przemienia się i ofiarowuje samego siebie pod postacią chleba i wina.  On daje nam pokarm na życie wieczne i tylko ci, którzy zrobią wszystko, cokolwiek im powie, mogą – tak jak Maryja – otworzyć się na dar wiary i  życia w komunii  z Bogiem.

Co oznaczają dla mnie słowa: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie ?

W tę drugą niedzielę zwykłą przyjdę na  Mszę św., przyjdę do Jezusa, do „mojej Kany”, przyniosę Panu moje braki i poproszę w serdecznej modlitwie, by je przemienił.

Z darem modlitwy za ludzi smutnych, nieszczęśliwych, chorych, szczególnie dotkniętych covidem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*