8. NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.22 r.

„Czy może niewidomy prowadzić niewidomego ? Czy nie wpadną w dół obydwaj ? . Uczeń nie przewyższa nauczyciela…” „Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta” (por. Łk 39-45)
W ostatnią niedzielę karnawału Roku Pańskiego 2022, Chrystus Pan przypomina nam, ze każdy z nas odpowiadać będzie przed Boskim trybunałem w pierwszej kolejności za własne grzechy. Łatwiej nam oceniać innych niż praca nad sobą. Jako chrześcijanie, jako uczniowie Jezusa mamy czynić dobro i wspierać ludzi czyniących dobro. Nigdy nie utrudniać. Nie gasić ducha. Albowiem „Po owocu poznaje się każde drzewo”.
W czasie każdej Mszy św. przekazuje nam swoje słowo i posyła z nim w świat. W akcie pokutnym uznajemy naszą słabość i grzeszność, byśmy się nie wynosili obłudnie nad innych. Msza św. jest szkołą uczniów, szkołą apostolstwa i braterstwa. „Środkiem, który może zahamować rozwój zła na świecie, nie jest ani rewolucja polityczna, ani przemiana społeczna czy kulturalna, lecz ponowne zwrócenie się ku Chrystusowi. We Mszy św. zwracamy się ku Chrystusowi.
Uczniowie Jezusa muszą być ciągle świadomi swej odpowiedzialności, że nie wolno im być ślepymi. Nie będą takimi, jeżeli będą dobrze znać i wiernie przekazywać naukę Jezusa. Nauczycielem jest On – Jezus Chrystus !

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*