ŚRODA POPIELCOWA

Panie , nasz Boże, …wysłuchaj  nasze modlitwy i spraw, abyśmy przez dzieła pokuty i miłosierdzia pokonali nasze wady, i oczyszczeni z grzechów  mogli zjednoczyć się  z męką Twojego Syna”. (modlitwa nad darami)

W scenerii niepokojów i wojny na Ukrainie, w imię Boże, ŚRODĄ POPIELCOWĄ, rozpoczynamy w Kościele okres WIELKIEGO POSTU, podczas którego będziemy uświadamiać sobie naszą zranioną grzechem naturę, aby odnowić nasz wysiłek  powrotu do Boga  i zbliżyć się do Niego.  Aspekty zewnętrzne, takie jak posypanie głów popiołem  mają pomóc nam wznieść naszą duszę do Boga i pozostawić wszystko, co w naszym życiu jest zbędne  i staje się  przeszkodą do Niego.

Dziś to jest w ŚRODĘ POPIELCOWĄ, Jezus zachęca nas, abyśmy nadali głęboki sens naszemu nawróceniu, unikając robienia rzeczy po to, by nas  ludzie mogli podziwiać i doceniać.  Zaprasza nas, abyśmy otworzyli nasze serca i pozwolili, by  JEGO  światło weszło w nas, oświeciło nas i prowadziło.

Św. Jan od Krzyża mawiał, że ten, kto kocha Boga czystym sercem, kto będzie godnie postępował, nie będzie się zajmował tym, co mówią ludzie, ale tylko i wyłącznie tym, co mówi Bóg.  Stąd nie oczekujmy nagrody od ludzi, lecz od Boga, bo to Jemu ofiarujemy nasze życie.

W czasie Wielkiego Postu otwierajmy nasze serca na nowy blask. On – Jezus Chrystus – nie pojawi się  w nas przez sam gest przyjęcia popiołu.  On nie działa magicznie.  Na czas 40 dniowego postu zróbmy sobie postanowienia i trwajmy w nich. Niech w tym  pomoże nam również  udział  w nabożeństwach  GORZKICH ŻALI,  DRODZE KRZYŻOWEJ, DNIACH SKUPIENIA, czy REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH.

„Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia” (św. Paweł do Kor 5,20-6,2)

Drodzy; „NIE  ZATWARDZAJCIE DZISIAJ SERC WASZYCH, LECZ SŁUCHAJCIE GŁOSU PAŃSKIEGO” (z Aklamacji)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*