2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.22r.

„Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić” (Łk 9, 28).

Szybkimi krokami posuwają się naprzód dni Wielkiego Postu i wydarzenia w życiu Jezusa. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu,  widzieliśmy Jezusa kuszonego przez szatana.  Tematem drugiej niedzieli jest chwała Jezusa, jaką dane było ujrzeć apostołom na górze Tabor.  Wydarzenie to opisane w Ewangelii Kościół wspomina także w Święto Przemienienia Pańskiego. Dziś przytaczane jest w kontekście obietnic jako zapowiedź zmartwychwstania.

To, co dokonało się na górze Tabor, to jakby odsłonięcie skrawka przyszłej chwały, jaka stała się udziałem Chrystusa,wpierw poniżonego na Górze Kalwarii, a także naszego udziału w blaskach chwały Zmartwychwstałego.  Liturgia słowa drugiej niedzieli, stawia nas zatem wobec wielkich obietnic  i nadziei, jakimi Bóg jest w stanie obdarować człowieka. „Ani oko nie widziało,  ani ucho nie słyszało, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”.

To niezwykłe doświadczenie z góry Tabor, było dane Apostołom po to, aby nie zwątpili w mesjańskie  posłannictwo Jezusa, gdy Go ujrzą  w gronie złoczyńców  na drzewie krzyża.  Także i nam, uczniom Jezusa, potrzebne jest doświadczenie duchowe na wzór góry Tabor. Potrzebne jest, aby nic i nikt, nie przysłonił nam owego blasku Chrystusowej chwały.

Szczególnie w okresie przeżywanego Wielkiego Postu, mamy zaspakajać głód swoich serc, aby umacniać swoją wiarę. Mamy sięgać sercem pełnym wiary i miłości po święte Boże  pokarmy, które w obfitości zalegają stół słowa Bożego i Eucharystii. Niech ta druga niedziela Wielkiego Postu rozbudzi w nas wielkie pragnienia, abyśmy tak, jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii mogli zawołać: 'DOBRZE NAM TU BYĆ !”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*