5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.04.22 R.

NIEWIASTA, FARYZEUSZE  I  PAN  JEZUS

W pierwszym czytaniu Pan mówi nam; „Nie wspominajcie wydarzeń  minionych, nie roztrząsajcie  w myśli dawnych rzeczy. Oto ja dokonuję rzeczy nowej…” (Iz 43, 18-19).   A św. Paweł w drugim czytaniu  (List do Filipian) opisuje własną drogę wiary: „Bracia, ja nie sądzę o sobie samym, że już dobyłem, ale to jedno czynię: zapominając o tym, co za mną, a wytężając  siły ku temu, co przede mną…”(Flp 3,13).  Natomiast w Ewangelii głównym  bohaterem jest kobieta, która została złapana na cudzołóstwie i prawie skazana za to na śmierć.  Co ona myślała, kiedy to wszystko się działo ? Czy wzięła sobie do serca słowa Jezusa ?  Musiała sobie wybaczyć, co robiła w przeszłości, by słowa Jezusa nie padły na suchy grunt.  Musiała także wybaczyć tym , którzy ją oskarżyli, osądzili  i potępili. Zmieniła się kobieta, zmienili się uczeni w Piśmie, faryzeusze i inni tam obecni.  Wszyscy potrzebowali nawrócenia.

Wieli Post dobiega końca. Zawsze zakładamy sobie pewne postanowienia, że będzie to czas owocny. Jeśli nie był do tej pory, to nie jest za późno. Kontynuujemy naszą wielkopostną podróż – w nadziei, że nadejdzie poranek wielkanocny, zostaniemy przemienieni, rozpoczniemy nowy początek , zostaniemy uczynieni nowymi. To wymaga pamiętania i dużo zapominania. Pamiętajmy o naszych grzechach, niepowodzeniach. o ranieniach siebie i innych, aby Bóg pomógł nam być pięknymi, kochającymi, wielkodusznymi.

Podnieś nas, Chryste, z naszych grzechów. Napełnij nas łaską, abyśmy już nie grzeszyli. Abyśmy byli zjednoczeni z Tobą dziś, i w wieczności.

Mariusz O.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*