2. NIEDZIELA WIELKANOCNA – BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W Drugą Niedzielę Wielkanocną, obchodzimy ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA. Pan Jezus przekazał Siostrze Faustynie Kowalskiej pragnienie związane z tym świętem:  „…pragnę, aby uroczyście było obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy… Proszę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i  schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników… W tym dniu otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Wylewam cale morze łask na dusze, które zbliżą się do źródła miłosierdzia Mojego…”.

Pan Bóg okazywał miłosierdzie chorym, cierpiącym i dręczonym przez złe duchy,których  przynoszono lub przyprowadzano do Apostołów. Rosła liczba „przyjmujących wiarę w Pana”, a wszyscy doznawali uzdrowienia”. Chrystus przychodzi  do mojego tu i teraz, osobiście, dla mnie. I powtarza: „Przestań się lękać ! (…) Bylem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani”.

On chce,abyśmy uwierzyli, że „Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyśmy wierząc, mieli życie w imię Jego”. Serce Chrystusa jest otwarte dla mnie, abym doświadczył Jego miłosierdzia, abym  z Psalmistą nieustannie dziękował,uwielbiał Boga i wołał: „Jego łaska na  wieki”. Miłosierdzie Boga jest dostępne dla każdego. W miłosierdziu Boga jest nasza nadzieja, nasze życie i nasze spełnienie.

Dziękujcie Panu, bo jest  miłosierny.

Przyjmijmy w tę Niedzielę Bożego Miłosierdzia pokój Jezusa  na dziś i na zawsze !

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*