4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

„Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają” (z Aklamacji) „Moje owce słuchają mego głosu,a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne”. (Ew św.  Jana 10, 27…).

Tradycyjnie czwarta Niedziela Wielkanocna jest obchodzona jako niedziela Dobrego Pasterza. Pomimo, że fragment dzisiejszej Ewangelii jest krótki, to jednak niesie ze sobą bardzo ważne i piękne dla nas treści.  Słowa Jezusa są dla nas wielką radością i zawierają w sobie wiele otuchy i nadziei.  Dobry Pasterz, deklaruje, że daje nam życie wieczne.  Mało tego, zapewnia, że nie zginiemy na wieki i nikt nie może nas wyrwać z Jego ręki i z ręki Ojca. Jezus daje nam udział w swoim wiecznym szczęściu i gwarantuje nam  skuteczną opiekę i pewność, że nikt nie może nam zagrozić, bo On jest naszym najlepszym Pasterzem, który strzeże swoich owiec i nie pozwoli nikomu ich porwać.

Jezus mówi, o owcach, które słuchają Jego głosu, których On zna, a oni idą za Nim. A więc o ludziach wierzących, którzy nie odstępują od Niego.  Tak więc to nasza decyzja o wyborze takiego  Pasterza i wiernym trwaniu w jego owczarni.

Wielu tu na ziemi szuka swego szczęścia, spełniania itd. w różnych rzeczach, ludziach, wierzeniach, naukach. Tymczasem  Jezus staje dla nas jako Droga, Prawda, Życie, jako Dobry Pasterz, który mówi nam ; Jam zwyciężył świat.

„…  Dobry Pasterzu, wejrzyj łaskawie na lud swój, odkupiony najdroższą krwią Twojego Syna, i wprowadź go na ucztę życia wiecznego”. (z mod. po Komunii).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*