6. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.05.22 r.

W szóstą  niedziele Wielkanocna, Pan Jezus mówi nam, co to jest  wiara i wypowiada swoistą receptę  jak zostać człowiekiem wiary. „Każdy, kto Mnie miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go. Przyjdziemy do niego i będziemy u niego mieszkać. Ten, kto Mnie nie miłuje, nie przestrzega mojej nauki”. (Ew J 14, 23 ns)

Wierzyć, to nie tylko wiedzieć, znać; to także przyjmować coś za prawdę; to ufać, że ktoś mówi prawdę; to mieć do kogoś zaufanie;  to uważać coś za prawdziwe mimo braku dowodów na prawdziwość tego; to także pamiętać, zgadzać się. Jednak wierzyć, to przede wszystkim kochać, dowierzać, oddawać się.

W swoim życiu duchowym, w swojej wierze, jedziemy, jakby po kręgu. Boimy się lub nie chcemy wejść głębiej , do środka, iść w stronę centrum. Dlatego wszystko u nas jest takim słabym, nie dającym owoców chodzeniem po powierzchni, kręceniem się wokół.

Prośmy Ducha Świętego,  aby w centrum naszego życia, był zawsze Chrystus, aby Jego nauka była przez nas realizowana  rzeczywiście z miłością, a wówczas „Ojciec mój umiłuje go”. Przyjdziemy do Niego i będziemy u Niego mieszkać.

Panie, daj nam swojego Ducha, by nasze działanie było przeniknięte Tobą !

(O.M)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*