ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.22 r.

Każdy z nas doświadczył i nieustannie doświadcza działania Duch Świętego w swoim życiu.  Najbardziej powszechnym działaniem Ducha Świętego jest odkrywanie przed nami Bożej rzeczywistości, która w większości przypadków wydaje się nam już od dawna bardzo dobrze znana. Obecność Ducha  Świętego w naszym życiu to niejako ponowne, końca odkrywanie na nowo tego samego – tego, co już istnieje i zostało przez nas już wcześniej poznane.

Działanie to objawia się w życiu liturgicznym Kościoła, czyli w tych momentach, w których człowiek przez pośrednictwo Kościoła bezpośrednio zbliża się do Boga. Tam Duch Święty działa najpełniej. Przykładem takiego działania  może być kapłan, który sprawuje  liturgię i  dokonuje przekazu Słowa Pana.

Doświadczamy także działania Ducha Świętego w naszym życiu społecznym, zawodowym i rodzinnym. On jest posłany także do każdego z nas. Przyjmijmy postawę uważnego słuchania Jego działania w nas i wokół nas. Można się każdego dnia napełniać; gniewem, szałem, złością, bezmyślnością, głupotą, zazdrością, zawiścią. Ale… można również zostać napełnionym bojaźnią, zdumieniem i zachwytem, a przede wszystkim Duchem Świętym – jak Maryja. Warto napełniać się Miłością i zdumieniem, przecież widzimy działanie  Boga w nas i wokół nas.

Przyjdź, Duchu Święty,napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości”.

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*