12. NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.22 R.

Czerwiec to dobry miesiąc, aby przyjrzeć się hojności Boga. Z jednej strony mamy wokół siebie dużo zieleni, kwitnących drzew, kwiatów i owoców, z drugiej rozważamy bogactwo Jezusowego Serca, Serca Przyjaciela. Popatrzmy także na nasze życie, na różne momenty z ostatniego czasu i dnia dzisiejszego, aby zobaczyć  w nich hojność Boga.

Pytanie Jezusowe z niedzielnej Ewangelii św. Piotrowi: Za kogo uważają mnie tłumy ? było w pewnym sensie pytaniem prowokacyjnym. On wiedział, co o Nim sądzą ludzie, ale chciał usłyszeć też od Piotra jego wyznanie wiary.

To samo pytanie, które kiedyś postawił swoim Apostołom, to samo stawia i dziś nam.  Kim jest dla mnie Chrystus ?  Nie ma na to pytanie innej odpowiedzi, jak tylko ta, którą kiedyś przed wiekami usłyszeli galilejskie góry: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego..

Takiej odpowiedzi nie jesteśmy w stanie udzielić Jezusowi sami z siebie. Potrzebujemy do wyznania tej prawdy, tak jak św. Piotr , działania łaski Bożej. Świadomi tej tajemnicy, wołamy dziś o łaskę , czyli o szczególną obecność Boga  w naszym życiu, wypowiadając refren Psalmu: „Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza…” A także świadomi, że Bóg jest w nas źródłem wszelkiej mocy, wyznajemy „prawica Twoja mnie wspiera”. (Ps 63, 9).

Wierzę w tego Jezusa i przed Nim zginam swoje kolana i z głęboką wiarą wołam do Niego: PAN  MÓJ  I  BÓG    MÓJ  !

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*