13. NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.22 r.

„Pójdę za Tobą dokądkolwiek się udasz…” (Łk 9, 57)

Ostatnia niedziela czerwca,  w której dzisiejsze czytania tchną  pewnym radykalizmem, niejako potrącają strunę naszej wiary, autentyczności naszego życia. Czy tak naprawdę poszliśmy za Jezusem, czy to On jest dla nas Mistrzem życia, Panem i Zbawicielem, któremu bez reszty zaufaliśmy ?  Czytania dotyczą niezmiernie ważnego tematu w naszym życiu: tematu powołania.  Powołanie każdego człowieka jest czymś bardzo tajemniczym i bardzo  indywidualnym.  Jest to osobisty wybór samego Boga.  I wybór ten pozostaje dla nas często niezrozumiały. Jakże często zadajemy różne pytania.

Nauka głoszona przez Chrystusa po miastach i drogach  palestyńskich była różnie odbierana przez Jego słuchaczy. Na ogół na początku przyjmowano  ją  entuzjastycznie, później z pewną refleksją,a w końcu głównie faryzeusze podchodzili do niej krytycznie.

Św. Łukasz  prezentuje prostotę i dobroć Jezusa.  Dla wszystkich ma otwarte serce: i dla tych, którzy Go kochają, i dla tych którzy są do Niego uprzedzeni.

Niech  światło Ewangelii prześwietla ludzkie serca, ich pragnienia, tęsknoty, wzloty, aby to dzieło, któremu na imię   d ro g a    u c z n i a   służyło dotąd, dopóki  jest potrzebne i zapisane w Bożych planach.

                                                    „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha.

Ty masz słowa życia  wiecznego” (z Aklamacji)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*