PAŹDZIERNIK – MIESIĄC MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

“ZAWITAJ MATKO RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO, PRZYBYTKU BOGA W TRÓJCY JEDYNEGO; UCIECZKO NASZA, UCIECZKO NASZA, W ŻYCIU DOCZESNOŚCI, O CEDRZE CZYSTOŚCI”

(z pieśni)

Już jutro 1 październik, który będzie gromadził wierzących w kościołach, kaplicach i domach na wspólnym odmawianiu RÓŻAŃCA. Wziąć do ręki różaniec i go odmawiać, to otworzyć własne serce na skarbiec Bożych łask. Nieustanna, wytrwała i cierpliwa modlitwa różańcowa czyni wokół nas cuda – tylko niekiedy musimy je zobaczyć oczyma naszej wiary. Ileż ich już wyprosiły matczyne ręce, może pomarszczone i zdarte ciężką pracą, z pobożnością przesuwając różańcowe paciorki ? Bóg słucha uważnie szmeru tych nieustannych modlitw, ponieważ przesuwają się w rytm bijącego serca wypełnionego po brzegi wiarą, nadzieją i miłością.

Drodzy – sięgnijmy i my osobiście po różaniec w tym miesiącu i módlmy się na nim wierząc, że wypowiadane słowa, popłyną do nieba i wyproszą łaski nawrócenia dla polecanych w tej modlitwie, wyzwolenie z nałogów, pokój i zgodę w polskich rodzinach. Wyruszając niekiedy w drogę zabieramy z sobą nie tylko własny telefon komórkowy, ale przede wszystkim nasz piękny różaniec,  abyśmy w każdej chwili mogli połączyć się z ukochaną Matką i uzyskać od Niej pomoc, radę oraz wewnętrzne pocieszenie.

Odmawiając codziennie różaniec,uczymy się w pełni poznawać Chrystusa od Maryi – Tej z Lourdes, czy Fatimy i naszej – Tej z Jasnej Góry. Upodabniamy się z Maryją  do Jej Bożego Syna i prosimy z Maryją Chrystusa w naszych bolączkach i trudnościach, a także z Maryją głośmy Chrystusa całemu światu – każdemu, kto stanie na naszej drodze życia. Módlmy się zatem w domu, jak i na nabożeństwach różańcowych w polskich świątyniach. To kolejny,  w naszym życiu miesiąc różańcowy, może warto go wykorzystać  na codzienne spotkanie z różańcem, brać go ręki i z Maryją iść przez życie. Matka Boża wyciąga do każdego swoją matczyną dłoń,a ty….nie odtrącaj jej !

“WIEDZIEĆ POTRZEBA, ŻE RÓŻANIEC ŚWIĘTY, NIE LUDZKIE DZIEŁO, CHOĆ OD LUDZI WZIĘTY. LECZ GO NATCHNĘŁA, DOBROĆ NIEPOJĘTA, SAMA TRÓJCA ŚWIĘTA !”(z pieśni)

+ Andrzej 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *