UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 2021 rok

’PODNIEŚ RĘKĘ, BOŻE DZIECIĘ, BŁOGOSŁAW  OJCZYZNĘ MIŁĄ.  W  DOBRYCH RADACH,  W  DOBRYM BYCIE,  WSPIERAJ  JEJ  SIŁĘ  SWĄ  SIŁĄ.  DOM  NASZ  I MAJĘTNOŚĆ  CAŁĄ  I  WSZYSTKIE  WIOSKI  Z  MIASTAMI,  A  SŁOWO  CIAŁEM  SIĘ   STAŁO  I  ZAMIESZKAŁO  MIĘDZY  NAMI” ( kolęda XVIII w. Franciszek KARPIŃSKI).

Kochani ! W ten święty dzień nasze domy i rodziny stają się MAŁYM  BETLEJEM. Nie ma miejsca zbyt małego, zbyt ciemnego i życia tak pogmatwanego, dokąd CHRYSTUS  nie mógłby przyjść..   Z a s t a n ó w m y  się, czy  jest dla Chrystusa miejsce w moim sercu ?  Czy wierzę w Niego i miłuję Go całym sercem ?  Czy potwierdzam swoją wiarę i miłość codziennym życiem ?

Wieszcz narodowy Adam MICKIEWICZ pisał:  „Wierzysz, że Chrystus narodził się w betlejemskim żłobie, biada jeśli nie narodził się w tobie”. Zaś chrześcijański myśliciel – Silesius – także pisał: „Choćby Chrystus tysiąc razy rodził się w Betlejem, a nie narodził się w nas, jesteśmy zgubieni na wieki”.

Patrząc zatem c całego serca  na Boże dziecię, leżące w żłobie, radujmy się – Bracia – z całego serca i uwielbiajmy Boga,  śpiewając wraz z aniołami: „Chwała na wysokości Bogu…”. Ten sam Chrystus, który narodził się w Betlejem, narodzi się w czasie Ofiary eucharystycznej, a kiedy przyjmiemy Go w Komunii Świętej, narodzi się również w naszych sercach. I wtedy wypełni się ponownie cud Bożego Narodzenia.

DRODZY ! Trwajcie zapatrzeni w Betlejem. Brońcie Betlejemskiej Groty. Uznajcie Boże Dziecię za Pana i Króla swoich serc i domów. I świętujcie w  zdrowiu i radości.

Z modlitwą przy Żłóbku,-

bp Andrzej Lipiński

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*