1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06.03.22 r.

„Jezus udał się pod wpływem Ducha  na pustynię, aby tam być kuszonym przez diabła”. (Łk 4, 3).

Przeżywając dni, jakże trudne, zauważamy, że szatan i dziś walczy bronią kłamstwa, że jego logika przekonywania ludzi jest logiką półprawdy.. Taką „polową prawdy”  powiedział Chrystusowi, kiedy odezwał się do Niego: „Jeśli jesteś  Synem Bożym, spraw aby te kamienie stały się chlebem”. Wszelka dyskusja z szatanem może dla człowieka zakończyć się tragicznie. Taka była postawa Chrystusa: „Idź precz szatanie…!”.

Szatan nie zapomina o człowieku. On uważa, że walka z nim jest bezskuteczna.  Św. Ignacy Loyola mawiał: „Jeśli szatan  kusił Chrystusa, twojego wodza, to mylisz się, że ciebie prostego szeregowca pozostawi bez pokusy ?”.  A św. Piotr pisał: „Bracia, bądźcie trzeźwi, bo szatan niby ryczący lew krąży szukając kogo by pożreć”.

Na progu Wielkiego Postu, kiedy przeżywamy dramat ludzkich serc ze Wschodu i nie tylko, bądźmy trzeźwi… Nawracajmy samych siebie. Bądźmy czujni. Nie pertraktujmy  z żadnym kusicielem.  Trwajmy wiernie przy Chrystusie. Niech On będzie  celem i sensem naszego życia.

Pamiętajmy w każdy piątek o Drodze Krzyżowej, o nabożeństwie Gorzkich Żali, o dniach skupienia, o rekolekcjach w czasie przeżywanego Wielkiego Postu.  Niech ten okres trwa w naszych sercach. Nie żyjemy tu i teraz. Mamy niezbywalną  godność dziecka Bożego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*