PRZEMIENIENIE PAŃSKIE – 6.08.22 r.

T A B O R … Jezus miał wielu uczniów, ale tylko trzem pozwolił wejść na Górę TABOR i ujrzeć przemienienie, choć nie byli w stanie zrozumieć tego, czego doświadczyli.  Jezus objawia im jasną i chwalebną stronę mesjańskiej misji. Blask chwały Jezusa jest mocno połączony z trudną stroną misji, która musi przejść przez okrucieństwo ukrzyżowania. Jezus w drodze ku śmierci rozjaśnia jej ciemności  i zapowiada chwalebne zwycięstwo.  Ono jest celem tej misji.  Uczniowie widzą Jezusa, który się przemienił. Są świadkami boskiego  objawienia, po ludzku niewidzialnego. Widzą Jezusa, który  jest z Mojżeszem i Eliaszem.  Uczniowie uznają ich autorytet.  Obłok też jest świadkiem Jezusa, znakiem obecności Boga. Uczniowie widzą Jezusa jako  Syna Bożego, który  pomimo cierpienia  i śmierci jest  wyczekiwanym Mesjaszem. Dotychczas Bóg przemawiał  przez proroków, ale od tej chwili będzie przemawiał tylko przez Jezusa, Swego Syna.  Uczniowie od momentu Taboru będą patrzeć na Jezusa inaczej, a w odpowiednim czasie zrozumieją doświadczenie, które przeżyli na Taborze.

Podczas każdej Eucharystii, jako wybrani i zaproszeni, doświadczamy, gdzie zwykły  pokarm, Pan przemienia w swoje Ciało i Krew – nie jesteśmy w stanie ogarnąć ogromu  i wspaniałości tego, w czym bierzemy udział.  Bóg nie oczekuje od nas zrozumienia, tylko zaufania Mu i podążania drogą Jego Syna: 'TO JEST MÓJ SYN UMIŁOWANY, W KTÓRYM MAM UPODOBANIE, JEGO SŁUCHAJCIE”. 

Święto Przemienienia Pańskiego jest także okazją, aby podziękować Panu Bogu za szczególne doświadczenia Jego obecności w naszym życiu. Warto sobie przypomnieć o własnych górach przemienienia i doświadczenia Boskiej bliskości. On nadal pragnie umacniać mnie w moich kryzysach, niepewnościach i walkach duchowych.  Zaprasza mnie ze sobą na górę modlitwy, rekolekcji,  skupienia, rozważania Słowa, udziału w sakramentach, abyśmy umocnieni wypełniali wolę Bożą w zwykłej, szarej rzeczywistości.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*