WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 29.05.22 r.

„Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo ?  Jezus tak przyjdzie, jak widzieliście Go wstępującego do nieba, Alleluja.” (Antyf.do Mszy sw.)

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE było i ostatnim uroczystym ukazaniem się Jezusa Jego uczniom i równocześnie ostatnim z Nim pożegnaniem. Od tego momentu już Go więcej nie zobaczą w ludzkiej postaci. Nic dziwnego, że to rozstanie się Jezusa z uczniami wywarło na nich tak wielkie wrażenie.

Jeszcze długo po Jego odejściu stali wpatrzeni w niebo, pogrążeni w głębokiej zadumie. Trzeba było dopiero aniołów, którzy wyrwali ich z tej zadumy i oświadczyli im: „Mężowie Galilejscy, czemu stoicie wpatrzeni w niebo ?  Ten Jezus  wzięty spośród was do nieba, przyjdzie w taki sam sposób, jak Go widzieliście odchodzącego”. (Dz 1, 11).

Innymi słowy: Nie rozpaczajcie, ale zabierzcie się do pracy, nie marnujcie czasu, spełniajcie Jego polecenia ! Polecenia te są i zaszczytne i zobowiązujące. Sprowadzają się do dwóch czynności: Bądźcie świadkami Jego męki i Jego nauki.

Apostoł Jezusa Chrystusa musi być przede wszystkim świadkiem Jezusowej męki i Jego zmartwychwstania. Nie ma  apostoła  nie wtajemniczonego  i nie żyjącego na co dzień męką, śmiercią i  zmartwychwstaniem  swojego boskiego Mistrza.

Św. Jan Paweł II  mówił: „Można Chrystusa odrzucić, można odrzucić Jego naukę, ale co w to miejsce dać duszy ludzkiej ?  Ona jest głodna Boga ” . Jezus nic ze swej nauki nie zmienił. Mamy być świadkami całej nauki Chrystusa.  Ona jedyna może uczynić nasze życie lżejsze, piękniejsze i bardziej szczęśliwe.

Uczestnicząc dziś w duchu wiary i miłości w uroczystości WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO i razem z apostołami uroczyście  żegnając Jezusa uczyńmy bardziej wrażliwymi nasze serca i umysły  na prośbę Jezusa: Bądźmy wiernymi świadkami Jego męki i zmartwychwstania i równocześnie Jego nauki !  Tej nauki, o której On sam kiedyś powiedział, że Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Niech życie i Jego nauka będą dla nas nie tylko zasada naszego postępowania, ale również i programem naszego życia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*