NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 12.06.22 r.

„Chwała Ojcu i Synowi,  i Duchowi  Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który  przychodzi”. (z Aklamacji Mszy św.).

Uroczystość Trójcy Świętej wzywa nas, abyśmy pochylili nasze głowy przed największą tajemnicą wiary. Nie potrafimy naszym umysłem jej pojąć, ale wierzymy, że Bóg jest jeden w trzech osobach. Często dajemy świadectwo tej naszej wierze.

Tę prawdę wiary głosimy w każdą niedzielę, gdy po kazaniu składamy wyznanie wiary. Wyznajemy, że Syn jest współistotny Ojcu, a Duch Święty od Ojca i Syna pochodzi i wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę.

Nasze życie duchowe rozpoczyna  się od spotkania z Trójcą Świętą, kiedy przyjmujemy Sakrament Chrztu świętego, i kończy się stawieniem przed Jej majestatem.

Uczestnicząc we Mszy św. w Uroczystość Trójcy Świętej, prośmy Boga, byśmy nie tylko wierzyli w tę prawdę, ale całe nasze życie doczesne wypełniali jej treścią. Podczas Mszy św., razem z przemienionym Chrystusem, przychodzi do nas cała Trójca Święta. Przyjmujmy ją otwartym sercem, a dziękując jej za jej obecność wśród nas módlmy się do Niej: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, niech będzie teraz i zawsze na wieki wieków”.   A M E N  !

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*