NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO – 16.06.22R.

„WY    DAJCIE   IM   JEŚĆ”

W Uroczystość Bożego  Ciała oczy nas wszystkich zwrócone są na Eucharystię. Ukryty pod postacią chleba staje przed nami Żywy Bóg.  Nie tylko po to, byśmy Go podziwiali i uwielbiali, ale byśmy przejęli  się do głębi prawdą, że  ON CHCE BYĆ NASZYM POKARMEM. Przyjmując ten pokarm, uświadamiamy sobie, że rzeczywiście spożywamy samego Chrystusa. Właśnie w tym dniu, bardziej aniżeli kiedy indziej przekonywujemy się, że „W tej Hostii jest Bóg Żywy, choć ukryty lecz prawdziwy”.

Wy dajcie im jeść”, powie  Jezus do Apostołów, którzy chcieli, aby  rzesze sami wokół Jezusa kupili sobie pokarm. To „Wy odtąd będziecie ich stale karmili”, „To będzie wasze najważniejsze zadanie”. Apostołowie dobrze zrozumieli to oświadczenie swojego Mistrza.  Kiedy stali się świadkami cudownego rozmnożenia chleba, wszystko stało się jasne. Dziś Liturgia uczy nas, że Eucharystia jest pokarmem. Pokarmem na życie. Na wędrówkę życia pielgrzyma.

Czy pragnę tego Daru ? Czy biorę Go w obfitości ? Czy korzystam z tych łask, które Jezus pragnie mi udzielić poprzez ten dar Eucharystii ? Czy uświadamiam sobie, że bez tego pokarmu Ciała i Krwi moja wiara będzie słabnąć, że nie będzie prawdziwego duchowego życia we mnie ?

„Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba. Pod przymiotami ukryty chleba. Zagrody nasze widzieć przychodzi. I jak się Jego dzieciom powodzi” śpiewajmy radośnie w czasie  procesji w najbliższy Czwartek Bożego Ciała.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*